نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری

نرم افزارحسابداری

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نرم افزار حسابداری چیست

نرم افزار حسابداری چیست ؟ نرم افزار حسابداری یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای موجود است که با نصب آن به راحتی قادر خواهید بود تا تمامی معاملات مالی خود را مدیریت کنید. از نرم افزارهای حسابدار می توانید در تمامی حوزه ها کسب و کاری استفاده کنید. برخی از برنامه ها برای حسابداری برای کسب و کارهای ساده و کوچک و برخی دیگر برای مدیریت کل امور مالی و فعالیت های بزرگ طراحی شده اند

با این استفاده از نرم افزارهای حسابداری می توانید از بروز اشتباهات حسابداری جلوگیری کنید و به راحتی کلیه اموری مالی خود را کنترل و مدیریت کنید. .

تاریخچه نرم افزار حسابداری

به طور دقیق نمی توان گفت که واقعا اولین برنامه حسابداری و مالی را چه کسی نوشته و نام آن چه بوده است. اما به جرات می توان گفت اولین نرم افزار حسابداری نوشته شده در ایران ،در سال۱۳۶۸ نوشته است که فقط ثبت سند حسابداری و دفتر روزنامه و دفتر کل و دفتر تفضیلی و یک تراز آزمایشی ۴ ستونی داشت. حجم اين نرم افزار حدودا ۰۹ / ۱ مگابايت بوده و تنها روي يك ديسكت فلاپي جا مي گرفت و به رايگان در اختيار همه قرار داشت اين نرم افزار حدودا ۴ سال بسیار معروف بود و مورد استفاده شركتها، افراد و سازمان ها مختلفی قرار گرفت بود.

بعد ها افراد حقیقی و حقوقی دیگری هم وارد عرصه برنامه نویسی حسابداری شده و نرم افزارهای حسابداری جدیدی را تحت سیستم عامل DOS و ویندوز به بازار ارائه کردند. از آن سال ها تا به امروز نرم افزار های زیادی وارد بازار کار شده اند که هر کدام به نوبه خود مزایا و نواقصی داشته و مشتریان خاص خود را در بازار کار کسب کرده اند .در بین همه این نرم افزار های حسابداری ، نرم افزار حسابداری و مالی یکپارچه پارمیس برای اولین بار در سال ۱۳۸۰ وارد بازار شد و از همان سال های نخست توانست جایگاه خوبی را بین نرم افزارهای دیگر پیدا کرده و به خوبی پاسخگوی نیاز کاربرانش باشد.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

هر نرم افزاری مزایای دارد . نرم افزارهای حسابداری نیز هردکدام به نوبه ی خود مزایای دارد که ما در این بخش فقط به مزایای کلی این نرم افزار اشاره میکنیم.

۱- اولین و شاید یکی از مهم ترین دلایلی که موجب استفاده ی گسترده ی مردم از نرم افزارهای حسابداری شد ، افزایش دقت در انجام امور حسابداری بود. نرم افزارهای حسابداری موجب افزایش دقت و کاهش اشتباهات محاسباتی که ممکن است توسط انسان رخ دهد ، می شوند. همان طور که میدانید یک اشتباه کوچک می تواند ، تاثیر زیادی بر نتیجه ی نهایی داشته باشد.نرم افزارهای حسابداری شما را از وجود چنین اشتباهاتی مصون نگه دارد.

۲- دومین دلیل روی آوردن بسیاری از افراد به نرم های حسابداری ، افزایش سرعت محاسبات است. سرعت این محاسبات بسیار بالاتر از انسان است. نرم افزار حسابداری به سازمان ها اجازه می دهد تا کارایی را با معرفی اتوماسیون بهینه سازی کنند. برای مثال، یک کسب و کار باید مالیات فروش را در

تمام معاملات خود ثبت کند. نرم افزار حسابداری می تواند به صورت اتوماتیک برای هر ورودی مالیات تعیین شده را اتخاذ کند.

۳- با توجه به موارد بالا احتمالا متوجه شده اید که افزایش سرعت و افزایش دقت می تواند موجب افزایش بهره وری و در نتیجه کاهش هزینهارائه انواع گزارش ها

۴- نرم افزارهای حسابداری می توانند اطلاعات دقیقی در مورد امور مالی در اختیار شما قرار دهند. به عنوان مثال فرض کنید یک مدیر مالی شرکت باید یک گزارش از نقدینگی داشته باشد تا دو ساعت دیگر در جلسه ارائه دهد. بسیاری نرم افزارهای حسابداری کاربران را قادر می سازند تا گزارش های متنوع مالی را ، تنها با پر کردن یک فرم و یا کلیک بر روی یک دکمه داشته باشند. این در حالی است که ایجاد چنین گزارشی به صورت دستی می تواند یک فرایند وقت گیر باشد.

۵- نرم افزار ها به دلیل طراحی و برنامه نویسی که دارند به محض ورود اطلاعات می توانند گزارش های مالی را در اختیار مدیریت قرار دهندتا در اتخاذ تصمیمات آتی مدیریتی مورد استفاده قرار گیرند.

انواع نرم افزارهای حسابداری

نرم افزارهای حسابداری را می توان به چند دسته تخصصی تقسیم کرد:

۱-سیستم حسابداری مالی

۲-سیستم حسابداری انبار یا انبارداری

۳-سیستم خرید و فروش و صدور فاکتور

۴-سیستم بانک و صندوق و عملیات چک

۵-سیستم حسابداری حقوق و دستمزد

۶- نرم افزار محاسبه کارکرد

۷- نرم افزار اتوماسیون اداری

۸- نرم افزار خرید و فروش

۹- نرم افزارهای تخصصی مشاغل

نتیجه گیری

نرم افزار حسابداری یکی از بهترین و کارآمد نرم افزارهای طراحی شده در طول تاریخ است که شما با استفاده از آن ها ی میتوانید به راحتی امور مربوط به حسابداری خود را به آن ها بسپارید . تا بدون هیچ گونه اشتباهی امور محوله را انجام دهند. قیمت نرم افزارهای حسابداری متنوع است و هر کدام بسته به نوع مزیت و امکاناتی که دارند متفاوت هستند. اگر شما هم نیاز به یک نرم افزار حسابداری ارزان دارید ، بهتر است به سایت (هوشمند نوین) مراجعه فرمایید . در این سایت انواع نرم افزارهای حسابداری با قیمتی بسیار مناسب و پشتیبانی فعالی موجود است.

منبع : وب سایت هوشمند نوین

2019-03-11T12:17:34+03:30فوریه 16th, 2019|مقالات|